Obiekt Blisko Teatru 2 położony jest w miejscowości Wałbrzych i oferuje widok na ogród. Odległość ważnych miejsc od obiektu: Zamek Książ – 11 km, Katedra w Świdnicy – 22 km.
W naszej ofercie m. in. : Używane są chemiczne środki czystości, które skutecznie zapobiegają rozprzestrzenianiu się koronawirusa, Pokoje są dezynfekowane między pobytami, ekspresowe zameldowanie / wymeldowanie, Pościel, ręczniki itp. prane są zgodnie z wytycznymi władz lokalnych, zwierzęta domowe są akceptowane, Personel przestrzega środków bezpieczeństwa określonych przez władze lokalne, pokoje dla niepalących, Bezdotykowe zameldowanie/wymeldowanie, Po zakończeniu sprzątania pokoje są zabezpieczane do czasu przybycia gości, Usługa sprzątania obiektu wykonywana jest przez profesjonalną firmę sprzątającą, pokoje rodzinne, całkowity zakaz palenia, Goście mają możliwość rezygnacji z usługi sprzątania ich zakwaterowania podczas pobytu, całodobowa recepcja, Płatności bezgotówkowe są możliwe, Zasady dystansu społecznego są przestrzegane.
Doba hotelowa zaczyna się od godziny 15:00 a kończy o godzinie 11:00.
W obiekcie obowiązuje zakaz organizowania wieczorów panieńskich, kawalerskich itp. Zarządzany przez gospodarza prywatnego (osobę fizyczną)
Dostępne pokoje:
Apartament 6 osobowy (2 łóżka podwójne, 1 rozkładana sofa, 1 rozkładana sofa - 45 mkw).
Wałbrzych, Dolny Śląsk i jego tajemnice
Wałbrzych to miasto w województwie dolnośląskim, nad rzeką Pełcznicą. Wałbrzych położony jest w Sudetach Środkowych, w paśmie Gór Wałbrzyskich oraz na Pogórzu Zachodniosudeckim.
Historia miasta zaczyna się już w 1191 roku, za czasów panowania Bolesława Wysokiego (Książę Śląski). Istniała wtedy leśna osada słowiańska, która z czasem przemieniła się w gródek warowny, gdzie osiedlili się koloniści.
Wałbrzych posiada ciekawą infrastrukturę miasta, znajduje się tam wiele konstrukcji takich jak zamki, pałace czy kościoły. Warto wspomnieć o Starym Mieście (układ urbanistyczny z XII wieku), Zamku Książ i Zamku Stary Książ, kolegiacie pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i Świętych Aniołów Stróżów, zamku "Nowy Dwór", kościele pw. MB Bolesnej, cmentarzu żydowskim, ratuszu (plac Magistracki), Pałacu Tielscha, Pałacu Albertich, mauzoleum, tunel kolejowy (najdłuższy tunel w Polsce), muzeum Gross-Rosen, zabytkowych kamienicach i domach czy gmach Urzędu Miasta (przy ulicy Matejki).
Na terenie miasta działają instytucje kultury takie jak Filharmonia Sudecka, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Biblioteka Pod Altanami, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, Teatr Lalki i Aktora, Kino Cinema City oraz Kino Apollo.
W Wałbrzychu są 2 parki krajobrazowe, w tym Książański Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Sudetów Wałbrzyskich oraz 7 parków miejskich. Po stronie zachodniej Wałbrzycha znajduje się Obszar Chronionego Krajobrazu Natura 2000 - Kopuła Chełmca. W mieście jest również Palmiarnia oraz największy Rodzinny Ogród Działkowy w kraju - ROD Podzamcze.
Rzeka która przepływa przez Wałbrzych (Pełcznica), wypływa ze Srebrnego Źródła (ze szczytu "Borowa") i zajmuje 18 kilometrów długości miasta.
Wałbrzych to rozwinięty ośrodek przemysłowy (budowlany, chemiczny, motoryzacyjny, spożywczy czy odzieżowy). W mieście działały kiedyś trzy kopalnie węgla kamiennego, obecnie aktywna jest tylko jedna kopalnia - koksownia Victoria.